„A gdybym była brzydka” – temat powraca

„Tak sobie czasem myślę, zastanawiam się… co by było, gdybym była brzydka? Ta sama dusza, te same umiejętności, to samo postrzeganie świata, i do tego brzydkie ciało… Jak wyglądało by wtedy moje życie (również seksualne)?

Mówi się czasem, że nie ma brzydkich kobiet. Że są tylko kobiety zaniedbane. Niestety, nie mogę się zgodzić z tym twierdzeniem. Zdarzają się też i kobiety po prostu brzydkie. I choćby je nie wiem jak ubrać, nie wiem jak umalować, brzydkie będą dalej. Bo piękno kobiety to nie tylko odpowiedni ubiór i makijaż, ale też jej sposób mówienia (w tym barwa głosu), budowa ciała i sposób poruszania się, jej naturalny zapach, kolor i jakość włosów, wdzięk i gracja z jaką się porusza, itd.
A to już w dużej mierze zależy od genów, jakie odziedziczymy.
Właśnie wczoraj spotkałam taką kobietę – brzydką.”

 


To nie moje słowa, choć brzmią bardzo podobnie do moich, prawda? Całość na jednym z blogów, które regularnie czytam (i bardzo polecam) – Blogu Kobiety Szczęśliwej.

3 myśli nt. „„A gdybym była brzydka” – temat powraca

 1. Królowa Nocy

  ciekawe czy jak jej ktoś napisze że nie jest wcale taka ładna to też się obrazi i skasuje notkę ;)

 2. Luca

  Nie, ona się identyfikuje z grupą kobiet 30+, które są przeciwne kultowi urody i młodości. Też jestem przeciwna zresztą.

 3. bagherra

  Jednego mi w tym tekście brakuje. Choćby krótkiej wzmianki o charakterze. Ruchy, zapach… To nie wszystko. Gdybym była facetem (a nawet będąc kobietą) i spotkałabym nimfę płynącą w otoczce feromonów, jednak cielęcą i rozmemłaną jako ten sen złoty, nie ruszyłabym jej nawet szczotką na długim kiju. Charakter, kochani. To jaki MY mamy charakter w znacznym stopniu wpływa na to, jak określamy charakter innych, na nasz rzeczywisty pociąg. Odwracając się na ulicy za zajeb… laską czy towarem ulegamy tylko czysto fizycznemu podnieceniu, dla „przetrwania gatunku”.
  Dla mnie niech się rusza jak chce, niech jedzie kokosem, ale niech, na bogów, MA CHARAKTER!!!

Możliwość komentowania jest wyłączona.