Walka lekarzy w kisielu

Byłam na wizycie kontrolnej u tego pana, co mnie prowadzi. Ortopeda zalecał Apap lub Ibuprom i leżenie. Zabronił wszelkich ćwiczeń. Ten z kolei – kategorycznie zabronił Ibupromu oraz kazał uprawiać Nordic Walking lub pływanie krytym kraulem (nie umiem, pływam odkrytą żabką i tak, wiem, że nie ma czegoś takiego). Jest to pewien dylemacik, gdy twój specjalista od ciąży nie zgadza się z twoim specjalista od wad postawy.

Zakładam, że na lekach, które wolno brać w ciąży, lepiej zna się ginekolog i będę go słuchać. Zresztą i tak nie zażywam, noszę w torebce ot, tak, żeby były w razie czego. Tydzień temu wzięłam pierwszy i na razie ostatni (od kwietnia) Apap i mam nadzieję, że tak zostanie. Natomiast na samym kręgosłupie pewnie jednak lepiej zna się ortopeda oraz tylko on widział mój rentgen sprzed roku i wysłuchał dokładnie, co mi dolega (prócz ciężkawego brzucha, naturalnie). Pozwolę sobie więc słuchać ortopedy w sprawie ruchu lub bezruchu, a ginekologa w kwestii dozwolonych leków. Niemniej jest dość rozrywkowo.

W ogóle to jestem dziś niemal nowym człowiekiem, gdyż przespałam noc. Poprzednią próbowałam spać z nogami tak, jak kazał ortopeda – uniesionymi pod kątem 90 stopni. Bolało bardzo. Jeszcze poprzednią zwyczajnie, bez konstrukcji pod nogi, jedynie ze wspomagającymi jasieczkami pod brzuch i kolano. Bolało bardzo. Obie noce w zasadzie z głowy, budziłam się z bólu co dwie godziny. W końcu poszłam za przykładem Bluszczyka i zmniejszyłam konstrukcję poduchową, uzyskując kąt około 45 stopni. Strzał w dziesiątkę, proszę państwa. Obudziłam się tylko dwa razy: raz, bo SMS, a drugi raz na siku (nawet nie chcę wiedzieć, ile miejsca ma teraz dla siebie mój biedny, skulony w kątku pęcherz – a lepiej, tak jakby, nie będzie). Nie do wiary, jak dwie słabo przespane noce zmieniają człowiekowi proporcje.

Poza tym wszystkie badania dobre, glukoza ok, morfologia ok, wszystko ok. Ciśnienie w normie, czyli koszmarnie wysokie jak na mnie. Biorę na klatę. Oraz wysępiłam skierowanie na USG trójwymiarowe. Podglądać będziemy piętnastego września :)