Hura, jestem chora

Nie jestem wredną suką, która warczy na wszystkich wokół bez żadnego powodu.

Nie jestem leniwą flądrą, która nawet nie potrafi zadbać o własną cerę i dietę.

Nie jestem leniem o słomianym zapale, co to wszystko zaczyna, ale nic nie doprowadza do końca, bo mu się nie chce, za to ciągle by spał, choć nic nie robi (ha,ha).

Nadczynność tarczycy powoduje, najogólniej mówiąc, nadmierny metabolizm, a w konsekwencji – rozdrażnienie, zmęczenie, chudnięcie. „Wszystko by się chciało na raz, ale w gruncie rzeczy nie ma się na to siły” – powiedziała lekarka i tym zdaniem opisała mnie trafniej niż ktokolwiek. Brzydka cera, sterczące żebra, ciągły głód, zmęczenie, gorąco, permanentny wkurw – wszystko to nie jest wynikiem mojego beznadziejnego charakteru, tylko choroby i da się wyleczyć.

Co za ulga.

P. S. Laski, badajcie sobie tarczycę, już chyba co druga moja rówieśniczka ma z nią problemy. A leczyć się trzeba. Oraz dziękuję Aleksandrze za ten artykuł, a Monice za to, że mi go pokazała.

7 myśli nt. „Hura, jestem chora

 1. synafia

  Współczuję i życzę Ci, żebyś cholerstwo wyleczyła.

  I jednocześnie myślę sobie – o masz. Ja nie mam żadnej choroby na swoje usprawiedliwienie. Po prostu jestem leniem, obżartuchem i nerwusem :(

 2. Acia

  Tarczyca… ja z kolei w drugą stronę – nie chce mi się jeść , a tyję. Tadam.

 3. Kerri

  „Wszystko by się chciało na raz, ale w gruncie rzeczy nie ma się na to siły” – o, to ja! Tylko chudość się mnie nie ima, a cerę mam lepszą niż kiedykolwiek w życiu. Podejrzane.
  Ale może u mnie to nie tarczyca tylko sypianie po 5 godzin na dobę :x

 4. lavinka

  Ojej, całe życie mi wszyscy wmawiają tę chorobę i badają na milion sposobów. A nawet przez moment miałam nadzieję, że jednak i nareszcie moje obżeranie się przyniesie jakiś efekt. Ale guzik, lekarz mi nie chciał przepisać hormonów na coś czego nie ma w wynikach badań :(

  1. Luca Autor wpisu

   No jak nie ma, to pewnie nie to jednak… O tyle współczuję, że diagnoza dobrze robi czlowiekowi na głowę.

Możliwość komentowania jest wyłączona.